Slijedeći svoj trenutni moto „Tvoja slika je moje tkanje, a sve što želim je trkaća jakna", kao i svoju opsjednutost motociklima i njihovom opremom, Soll započinje prikupljati slike radova iz kataloga izložbe Device_art 7.021 u akciji koju bi neki nazvali krađom.
Prisvajajući sve dostupne podatke, Soll instrumentalizira ovu izložbu kako bi istkao Trkaću jaknu. Počinje razgovarati s umjetničkim djelom. Za njega je to igra razvrstavanja i klasificiranja predmeta, boja, koncepata i osoba unutar svih tih slika umjetničkih radova. Igrajući se strojnom inteligencijom, prepoznavanjem predmeta, umjetničkim djelima i njihovim atmosferama, Soll sintetizira svoj najnoviji fetiš – rijedak, luksuzan odjevni predmet satkan od radova umjetnika. Soll nije dizajnirao ovu jaknu na klasičan način, on ju je napisao. Kodirao je deset pjesama koje su razradile njegovu fantaziju u 168 tkalačkih shema za žakard. Nakon što je napisao jaknu, Soll je preveo njezin vizualni kod u dvanaest boja. Te su boje odabrane jer su karakteristične za suvremenu motociklističku opremu i dio su Sollove fetiš biblioteke. Istkana novim „bojama“ i indeksirana načinom na koji izložba Device_art govori o svijetu, Trkaća jakna postaje jedinstveno kodiran odjevni predmet određenog trenutka, bez mogućnosti reprodukcije. Sollova je ambicija da nadjene svoju jaknu brojnim sastojcima: lakoćom, brzinom i svježinom utrke, mekoćom, nestalnošću i apstraktnošću podataka te promišljenošću, virtuoznošću i lukavstvom umjetnika.
Sollovu inteligenciju i njegovo „prelaženje granica" u modnoj industriji općenito je moguće promatrati kao most između ljudske umjetnosti i znanosti kao takve. Od 2020. Soll dizajnira virtualne kolekcije koje se mogu pronaći na stranici ea11sv.com/product-category/ea11ai/. Ovo je njegov prvi fizički odjevni predmet.
Suradnici: Silvio Vujičić, Miro Roman
Produkcija: KONTEJNER