Made in China (Berlin – Ljubljana, 2011.), multimedijska instalacija sastavljena od tri video projekcije i zvučne intervencije. Kao dio projekta „Living on a Border“, usmjerena je na istraživanje fizičkih i virtualnih granica suvremenog doba – od digitalnih i opipljivih, do onih društveno uvjetovanih simbola razgraničenja. Pozicionira Facebook, vize, granične i sigurnosne kontrole, GPS pa i kreditne kartice kao sustave u službi ostvarivanja financijske dobiti koji stvaraju umjetne razlike među pojedincima, a sve pod krinkom neograničene slobode i sigurnosti. Daje odgovore i reakcije mnogobrojnih stanovnika i posjetitelja Berlina na pitanje „Da li ste čuli da će se zid ponovno izgraditi?“, ali otkriva i sveprisutni fenomen segregacije te ulogu zvuka u procesima razgraničenja i kontrole.
You are the Third in the Queue, prijenos multidisciplinarne site-specific umjetničke intervencije u javnom prostoru; premijerno predstavljena u središtu Ljubljane 2010. godine u pješačkom prolazu u blizini jedne od gradskih knjižnica. Za cilj ima kritičko promišljanje suvremenog potrošačkog društva, a kombinacijom videa i zvuka u urbanom okruženju omogućuje pomak od realnog ka nadrealnim putem minimaliziranih prikaza hipermarketa u odnosu na zaglušujuće zvukove konzumerizma i elemente nadzornih kamera. Intervencijom u javni prostor propituje se problem privatizacije i stavlja naglasak na prostor zajedničkog te se provocira razgovor u samom prostoru, govora, tamo gdje je zvuk moguće poslušati.
The Number is not Available at the Moment, multimedijalna instalacija u kojoj se isprepliću teme nadzora i konzumerizima. Snimanjem u supermarketima, institucijama, na ulicama i u javnom prijevozu, neoliberalistički sustav konzumerizma prikuplja podatke o pojednicima i njihovim navikama kupovine, kretnjama, komunikaciji i objavama na društvenim mrežama. Instalacija je fokusirana na temu nasilja, a reflektira se kroz snimke i apsurdni zvučni kič neoliberalizma – poput zvuka blagajni i bankomata; predstavlja nasilje u njegovom najblažem obliku koji kao takav ljudima omogućava virtualnu sigurnost, ali u mnogočemu im ograničava slobodnu.
Izložba je ostvarena u suradnji s Institutom za umjetničku produkciju i istraživanje - KITCH
organizatori: Udruženje za razvoj kulture “URK” + Klub Močvara & KONTEJNER | biro suvremene umjetničke prakse
koncept: KONTEJNER
kustosice Galerije Močvara: KONTEJNER | Ena Hodžić, Ivana Jelača & Tereza Teklić
tehnički direktor: Matija Jelić
medijski partneri: H-alter, Kulturpunkt, Radio Student
projekt podržalo: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske