Robertina Šebjanič (SI) & Gjino Šutić (HR)

Robertina Šebjanič djeluje na razmeđi humanističkih i prirodnih znanosti. Njezino umjetničko istraživanje već je nekoliko godina usmjereno na područje živih sustava (bio-umjetnost), šuma/zvuka i ambijentalnih imerzivnih okoliša. Kontekst njezinih ideja i koncepcija često se ostvaruje u suradnji s drugim autorima, interdisciplinarno i neformalnu integrirano u njezinu radu. Članica je organizacija Hackteria Network, Ljudmila, UR Institute i Theremidi orchestra.

Izlagala, izvodila i predstavljala je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama, kao što su Le Cube / Decalab, Pariz; Ars electronica / Stadtwerkstatt, Linz; Touch Me Festival, Zagreb; Eyebeam & CT-SWaM, New York; Poolloop, Zürich; Bandits-Mages, Bourgers; PORTIZMIR#3 - Triennale of Contemporary Art, Izmir; Kiblix Festival, Maribor; Galerija Kapelica, Ljubljana; Prima Gallery, Berlin; Paraflows Festival, Beč; Liwoli Festival, Linz; Galerija SC, Zagreb; Netaudio Festival, London; Galerija Alkatraz, Ljubljana; Haip Festival, Ljubljana; Amber Festival, Istanbul; Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad; Galerija KiBela-Kibla, Maribor; SCCA, Ljubljana; Pixel Festival, Bergen; Galerija Škuc, Ljubljana; +MSUM U3, 7. trienale sodobne umetnosti v Sloveniji, Ljubljana; Device_art 3.009, Zagreb i drugdje.

Kontakt:
robertina.sebjanic@gmail.com
robertina.net

Gjino Šutić (HR, 1984.) inovator je, znanstvenik i postmoderni intermedijski umjetnik. Nakon studija biotehnologije na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u Zagrebu, počeo je raditi kao samostalni znanstvenik sve do 2013., kada je osnovao Universal Research Institute UR. Odonda radi kao znanstvenik i ravnatelj u UR Institutu. Bavi se istraživanjima na različitim područjima prirodnih znanosti s posebnim fokusom na područja bioelektronike i biorobotike.

Skovao je termin biotweaking (poboljšavanje živih organizama ili njihovih dijelova kako bi se u potpunosti izrazio i iskoristio njihov puni potencijal) kako bi potpuno definirao svoju filozofiju i rad. Od 2012. izlaže svoje izume i inovacije na brojnim znanstvenim i umjetničkim izložbama i događanjima. Kao biohaker dizajnirao je i razvio brojne alate iz kućne radinosti. Osim razvijanja svojih izuma i inovacija, radi kao edukator u područjima biotweakinga i znanosti. Jedan je od osnivača Radione Makerspace, te član organizacije MENSA i mreže Hackteria.

biotweaker@gmail.com
biotweaking.com