Na početku performativne instalacije RE:PLACES, prostor je već obilježen skulpturama ekspresivnih oblika i boja. Ako bolje promotrimo, svojstva tih predmeta čine se netipičnima s obzirom na materijal od kojeg su napravljeni – golem komad plastike u obliku šarenih, apstraktnih struktura na čijoj se površini ponekad pojavljuju mjehurići. Komadi se sastoje od različitih vrsta plastike, a potječu od industrijske proizvodnje, gdje su nastali kao otpadna tvar strojnog čišćenja.
Složena struktura koja podsjeća na letjelicu s tronošcem za planetarno slijetanje kreće se izložbenim prostorom. Robot kroz sustav lijevaka prenosi granule plastičnog otpada u različitim bojama. Plastična se materija zagrijava i potiskuje pomoću cilindričnog ekstrudera u središtu robota i potom istječe kao šarena masa. Zagrijani materijal iskrivljuje se i izvija dok se ne ohladi i ne skruti u svoj konačni oblik. U procesima stvaranja koji traju po nekoliko minuta, robot visok 1,70 m ispušta plastične forme i rasprostranjuje ih izložbenim prostorom poput trodimenzionalnih poteza kistom.
Time nastaju raznoliki međusobno isprepleteni oblici staklaste površine i fascinantnih prijelaza boja, što su svojstva materijala koja obično ne povezujemo s plastikom. Vizualni i haptički doživljaji omogućuju intuitivan i estetski pristup temama vezanima uz plastiku i njezinu problematičnu uporabu, što potiče novo viđenje materijalnosti s ciljem promicanja javne rasprave o plastici.
Naslov instalacije RE:PLACES je skraćenica za „ekstruder za recikliranje polilaktidne kiseline (PLA) u zatvorenom krugu“ (Recycling PLA Closed-Circuit Extrusion Shaper). Predmeti nastali tijekom izložbe mogu se ponovno koristiti kao sirovina, zatvarajući na taj način proizvodni ciklus.
RE:PLACES je realiziran u okviru European Media Art Platform, programa EMARE u FACT-u (Liverpool, UK), uz potporu kulturnog programa Kreativna Europa Europske unije. Ostvaren je i uz potporu mreže European Art-Science-Technology Network for Digital Creativity.